+420 601 340 981

Zprávy a novinky

10.1. 2024

Začaly výprodejové slevy kol Kellys, CTM a některých elektrokol Lectron. Bližší informace najdete na webových stránkách prodejců.

https://www.ctm.sk/

https://kellysbike.com/cs/

https://lectron.cz/

24.1. 2024

Rozšířili jsem nabídku o výrobky značky Abus - přilby, zámky, alarmy. Vše najdete na www.abus.cz.

Nově máme rovněž v nabídce tažné zařízení na kola, elektrokola a koloběžky české firmy TMK. Nabídku lze shlédnout na https://shop.tmk.cz/ .

27.3. 2024

Upozorňujeme zákazníky, že v měsících duben – červen 2024 seřizujeme přednostně kola a elektrokola zakoupená v naší prodejně. Na kola a elektrokola koupená v jiné prodejně je potřeba se předem objednat. Děkujeme za pochopení.

Připravili jsme pro uživatele elektrokol přehledné informace týkající se všeho o výběru elektrokol podle motorů:

https://www.akumo.cz/valka-stredovych-motoru-velky-test-elektrokol


Dále zde najdete povídání o tom, jaké elektrokolo si vybrat…..

https://svet-elektrokola.cz/jak-vybrat-elektrokolo/

Proč se nedobíjí baterie, když šlapu?

Pořizujete si elektrokolo, abyste šlapali bez námahy, ne jako při jízdě na klasickém kole. Generování energie by vás při jízdě brzdilo, nehledě na to, že konstrukce moderních baterií potřebuje k dobíjení konstantní proud, který šlapáním nevyrobíte. Takzvanou „rekuperací“ se chlubí elektrokola s olověnými bateriemi, ale jejich nízký výkon se zvýší pouze o 3-5%.

Jak správně jezdit na elektrokole ?

Zde najdete pár rad do začátku, jak správně jezdit, jaké stupně asistence volit, o teplotě a baterii…..

https://elektrosport.cz/dojezd-elektrokola-aneb-jak-spravne-jezdit-na-elektrokole

Mohu jezdit na elektrokole v dešti?

Ano, ale určitě zmoknete.. :-) Není problém používat elektrokolo za deště (určitě ne při průtrži mračen), nelze jej však ponechat zaparkované tam, kde není chráněno proti dešti, sněhu a slunci (UV záření může poškodit lak nebo pláště). Vyhněte se také provozu elektrokola v hlubokém bahně, zásadně neprojíždějte brody, nebo hluboké kaluže. V případě kondenzace vlhkosti v oblasti řídící jednotky tato odpojí elektroniku kola do doby, než kompletně vyschne. Ponoření baterie a elektromotoru do vody během provozu vždy povede ke zkratu a poškození provozního mechanismu. Pozor, za deště se při jízdě na kole a na elektrokole zvlášť, prodlužuje několikanásobně brzdná dráha!

Stále častěji se dotazujete na možnosti odblokování rychlosti u elektrokol. Zde se dočtete, jak to s odblokováním opravdu je.

https://elektrokolista.cz/rychlost-elektrokolo-zakon/