+420 601 340 981

Zprávy a novinky

Připravili jsme pro uživatele elektrokol přehledné informace týkající se všeho o výběru elektrokol podle motorů:

https://www.akumo.cz/valka-stredovych-motoru-velky-test-elektrokol


Dále zde najdete povídání o tom, jaké elektrokolo si vybrat…..

https://svet-elektrokola.cz/jak-vybrat-elektrokolo/

Proč se nedobíjí baterie, když šlapu?

Pořizujete si elektrokolo, abyste šlapali bez námahy, ne jako při jízdě na klasickém kole. Generování energie by vás při jízdě brzdilo, nehledě na to, že konstrukce moderních baterií potřebuje k dobíjení konstantní proud, který šlapáním nevyrobíte. Takzvanou „rekuperací“ se chlubí elektrokola s olověnými bateriemi, ale jejich nízký výkon se zvýší pouze o 3-5%.

Jak správně jezdit na elektrokole ?

Zde najdete pár rad do začátku, jak správně jezdit, jaké stupně asistence volit, o teplotě a baterii…..

https://elektrosport.cz/dojezd-elektrokola-aneb-jak-spravne-jezdit-na-elektrokole

Mohu jezdit na elektrokole v dešti?

Ano, ale určitě zmoknete.. :-) Není problém používat elektrokolo za deště (určitě ne při průtrži mračen), nelze jej však ponechat zaparkované tam, kde není chráněno proti dešti, sněhu a slunci (UV záření může poškodit lak nebo pláště). Vyhněte se také provozu elektrokola v hlubokém bahně, zásadně neprojíždějte brody, nebo hluboké kaluže. V případě kondenzace vlhkosti v oblasti řídící jednotky tato odpojí elektroniku kola do doby, než kompletně vyschne. Ponoření baterie a elektromotoru do vody během provozu vždy povede ke zkratu a poškození provozního mechanismu. Pozor, za deště se při jízdě na kole a na elektrokole zvlášť, prodlužuje několikanásobně brzdná dráha!

10.2. 2022

Máme již naskladněny jízdní kola a elektrokola modely 2022 značek Kellys, Superior a Lectron.

Dovolujeme si upozornit, že v měsících březen – červen již nebudeme provádět z kapacitních důvodů generálky jízdních kol a elektrokol. Bude zajištěn pouze nezbytný servis u kol a elektrokol zakoupených v naší prodejně.

9.5. 2022

Dnes jsme naskladnili elektrokola Altezza R 17 17,5Ah Lectron, jakmile se výroba rozjede, budeme naskladňovat další modely.

https://www.kola-onix.cz/elektrokola-lectron/elektrokolo-lectron-altezza-r-28-630wh-2022-red-17-predbezny-termin-dodani-je-zatim-neznamy-cervena