+420 777 075 134

Zprávy a novinky

Připravili jsme pro uživatele elektrokol přehledné informace týkající se baterií a jejich údržby. Článek je převzat od firmy Aggos, která se se prodejem a servisem elektrokol zabývá.

https://ekolo.cz/baterie-elektrokola

Dále zde najdete povídání o tom, jaké elektrokolo si vybrat…..

https://svet-elektrokola.cz/jak-vybrat-elektrokolo/

Proč se nedobíjí baterie, když šlapu?

Pořizujete si elektrokolo, abyste šlapali bez námahy, ne jako při jízdě na klasickém kole. Generování energie by vás při jízdě brzdilo, nehledě na to, že konstrukce moderních baterií potřebuje k dobíjení konstantní proud, který šlapáním nevyrobíte. Takzvanou „rekuperací“ se chlubí elektrokola s olověnými bateriemi, ale jejich nízký výkon se zvýší pouze o 3-5%.

Zazimování baterie

Opět se nám postupně hlásí blížící se zima a sezóna výletů a vyjížděk do přírody pomalu končí. Pokud jste již dojezdili a chystáte se zazimovat vaše elektrokola, dejte pozor na správné uskladnění baterie.

Elektrokolu mráz nějak zvlášť nevadí. Můžeme nechat uskladněné v garáži či kůlně s vyjmutou baterií. Samotnou baterii však není vhodné dlouhodobě skladovat v chladném prostředí při teplotách pod bodem mrazu. A to i přesto, že je navržena tak, aby fungovala i při nižších teplotách. Mráz totiž výrazně snižuje její kapacitu! Baterii je vhodné uskladnit v suchém prostředí, při teplotě 15 – 20 stupňů celsia.

Baterie, které byly přes sezónu používány, necháme nabité na přibližně 60%. Pokud se totiž baterie zcela vybije nebo dojde k úplnému nabití na 100% během jejího skladování, hrozí nebezpečí poškození vnitřních částí článků. Jednou měsíčně pak doporučujeme zkontrolovat stav baterie a při nízké kapacitě opět dobít na hodnotu 60%.

Před prvním nabitím na plnou hodnotu, po uplynutí zimních měsíců, necháme baterii několik hodin temperovat v plusových teplotách, pakliže byla skladována při nižších
teplotách.

18.1. 2020

Využijte volné kapacity a nechte si zgenerálkovat své kolo ještě před začátkem sezóny. Podle přání vám provedeme buď malou generálku za 290,- Kč, střední za 490,- Kč nebo velkou za 790,- Kč.

1.2. 2020

Nové modely elektrokol začneme postupně naskladňovat koncem února 2020.